Skip to main content

Parcel · Map 12-2 · Block 046

76 DEERWOOD DR

Owner: DELLAVENTURA NATALIE & SCOTT

Assessed value

$452,400

$373,900 bldg · $78,500 land

Acreage

4.33 ac

$104,480 / ac

Land use

101

Year built

Owner mailing

Bethlehem, CT

Recorded sales

  1. Sep 16, 2022

    DELLAVENTURA NATALIE & SCOTT

    Bk/Pg 0438/0176

    $546,000
  2. Feb 9, 2021

    BAYLISS DAVID AND EMMA

    Bk/Pg 0420/0217

  3. Aug 1, 2019

    BAYLISS DAVID

    Bk/Pg 406/92

    $429,000
  4. Nov 18, 1986

    MARTINEZ JOSE F & ANNEMARIE E

    Bk/Pg 0110/0138

    $84,900
  5. Mar 6, 1986

    ZILAHY PETER & SHARON

    Bk/Pg 0103/0067

    $46,000

More on Deerwood Dr

View source assessor card