Skip to main content

Parcel · Map 12-2 · Block 038

14 DEERWOOD DR

Owner: ALTAMIRANO CESAR & JANINE M

Assessed value

$592,600

$524,200 bldg · $68,400 land

Acreage

2.74 ac

$216,277 / ac

Land use

101

Year built

Owner mailing

Bethlehem, CT

Recorded sales

  1. Feb 18, 2026

    ALTAMIRANO CESAR & JANINE M

    Bk/Pg 0460/0214

  2. Jul 13, 2018

    ALTAMIRANO CESAR

    Bk/Pg 0400/0186

    $481,000
  3. Aug 22, 1991

    BORDIERE JOSEPH & SANTINA

    Bk/Pg 0142/0042

  4. Dec 18, 1984

    BORDIERE SALVATORE & MARY

    Bk/Pg 0094/0118

    $37,500
  5. Jan 2, 1979

    ADAMS KERMIT

    Bk/Pg 0067/0296

    $181,500

More on Deerwood Dr

View source assessor card
14 DEERWOOD DR — Bethlehem Land Records