Skip to main content

Parcel · Map 12-6 · Block 013A

383 KASSON RD

Owner: DAVIS W BRADLEY & STEPHEN-DAVIS DEBRA L

Assessed value

$316,500

$227,600 bldg · $88,900 land

Acreage

8.59 ac

$36,845 / ac

Land use

101

Year built

Owner mailing

Bethlehem, CT

Recorded sales

  1. Jun 4, 2024

    DAVIS W BRADLEY & STEPHEN-DAVIS DEBRA L

    Bk/Pg 0449/0077

  2. May 25, 2021

    DAVIS W BRADLEY TRUSTEE

    Bk/Pg 0424/0160

  3. Jan 5, 1999

    DAVIS W BRADLEY

    Bk/Pg 0186/0050

    $242,500

More on Kasson Rd

View source assessor card