Skip to main content

Parcel · Map 12-2 · Block 028

205 HICKORY LN

Owner: MONTELEONE MARIA

Assessed value

$444,800

$386,100 bldg · $58,700 land

Acreage

4.06 ac

$109,557 / ac

Land use

101

Year built

Owner mailing

Bethlehem, CT

Recorded sales

  1. Jul 3, 2025

    MONTELEONE MARIA

    Bk/Pg 0449/0258

  2. Dec 27, 2006

    MONTELEONE MARIA

    Bk/Pg 0302/0305

    $500,000
  3. Dec 27, 2006

    Bk/Pg OPM-60010

    $500,000
  4. May 24, 1996

    PELLETIER ROBERT & CHRISTA

    Bk/Pg 0176/0250

    $68,500
  5. Dec 12, 1986

    MATTHEWS NONNEWAUG ASSOC

    Bk/Pg 0111/0034

    $106,250

More on Hickory Ln

View source assessor card