Skip to main content

Parcel · Map 11-6 · Block 041

28 KASSON RD

Owner: KENNEDY BRIAN & KELLY

Assessed value

$302,500

$253,700 bldg · $48,800 land

Acreage

1.84 ac

$164,402 / ac

Land use

101

Year built

Owner mailing

Bethlehem, CT

Recorded sales

  1. Sep 16, 2021

    KENNEDY BRIAN & KELLY

    Bk/Pg 0428/0122

    $280,000
  2. Sep 16, 2021

    Bk/Pg OPM-200100

    $280,000
  3. May 31, 2018

    Bk/Pg OPM-17036

    $280,000
  4. May 31, 2018

    FURBER MARY K

    Bk/Pg 0399/0186

    $280,000
  5. Oct 14, 2016

    GRADY BRIDGET E

    Bk/Pg 0389/0192

  6. Oct 20, 2015

    BASSFORD TRUST

    Bk/Pg 0383/0232

  7. Sep 4, 1993

    BASSFORD ISABEL A

    Bk/Pg 0157/0226

    $130,000

More on Kasson Rd

View source assessor card
28 KASSON RD — Bethlehem Land Records