Skip to main content

Parcel · Map 10-4 · Block 028A

223 CRANE HOLLOW RD

Owner: RAMOS LUIS

Assessed value

$374,500

$321,600 bldg · $52,900 land

Acreage

2.5 ac

$149,800 / ac

Land use

101

Year built

Owner mailing

Bethlehem, CT

Recorded sales

  1. May 23, 2017

    RAMOS LUIS

    Bk/Pg 0393/0217

    $424,000
  2. Jun 5, 1998

    DISTASI DANIEL J & LEANNE

    Bk/Pg 0192/0001

    $53,000
  3. Jun 7, 1973

    HURKMANS ANTOON

    Bk/Pg 0047/0449

    $47,000

More on Crane Hollow Rd

View source assessor card