Skip to main content

Parcel · Map 10-4 · Block 011D

210 CRANE HOLLOW RD

Owner: ZARRELLA SALVATORE & LE TERESA A

Assessed value

$361,000

$289,700 bldg · $71,300 land

Acreage

5.42 ac

$66,605 / ac

Land use

101

Year built

Owner mailing

Bethlehem, CT

Recorded sales

  1. Jun 25, 2024

    ZARRELLA SALVATORE & LE TERESA A

    Bk/Pg 0449/0242

  2. Mar 2, 2024

    ZARRELLA SALVATORE & LE TERESA A

    Bk/Pg 0447/0213

  3. Dec 13, 1985

    ZARRELLA SALVATORE & YOLANDA

    Bk/Pg 0101/0167

    $45,000
  4. Oct 10, 1980

    KACERGUIS DAVID & PETER

    Bk/Pg 0075/0133

    $45,000

More on Crane Hollow Rd

View source assessor card
210 CRANE HOLLOW RD — Bethlehem Land Records