Assessed value
$491,700
$297,800 bldg · $193,900 land
Acreage
1.89 ac
$260,159 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
1988
3,191 sqft
Owner mailing
New York, NY
Different from property address (absentee owner)
Building

- Style
- Traditional
- Year built
- 1988
- Living area
- 3,191 sqft · 1.5 stories
- Exterior
- Vertical
Recorded sales
Jan 9, 2012
— LEVINE CAROLYN & RONALD
Bk/Pg 0234/0221
Jun 30, 1998
— BERKOWITZ GERTRUD S
Bk/Pg 0169/1057
More on Belgo Road
15 BELGO ROAD
$477,800 · 1.93 ac · Built 1985
31 BELGO ROAD
$1,115,000 · 1.28 ac · Built 1820
36 BELGO ROAD
$1,370,400 · 4.94 ac · Built 2017
50 BELGO ROAD
$420,000 · 2 ac · Built 1900
63 BELGO ROAD
$397,300 · 1.65 ac · Built 1960
69 BELGO ROAD
$961,000 · 4.6 ac · Built 1967
70 BELGO ROAD
$1,147,300 · 5.97 ac · Built 1890
75 BELGO ROAD
$246,600 · 16.82 ac