Assessed value
$420,000
$276,100 bldg · $143,900 land
Acreage
2 ac
$210,000 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
1900
3,106 sqft
Owner mailing
Central Park West, NY
Different from property address (absentee owner)
Building

- Style
- Antique
- Year built
- 1900
- Living area
- 3,106 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- clapboard
Site characteristics
- Wetlands
- 4% of parcel area
Recorded sales
May 20, 1985
— ASCHE RICHARD M + BARBARA K
Bk/Pg 0133/0591
More on Belgo Road
15 BELGO ROAD
$477,800 · 1.93 ac · Built 1985
31 BELGO ROAD
$1,115,000 · 1.28 ac · Built 1820
36 BELGO ROAD
$1,370,400 · 4.94 ac · Built 2017
63 BELGO ROAD
$397,300 · 1.65 ac · Built 1960
69 BELGO ROAD
$961,000 · 4.6 ac · Built 1967
70 BELGO ROAD
$1,147,300 · 5.97 ac · Built 1890
75 BELGO ROAD
$246,600 · 16.82 ac
77 BELGO ROAD
$272,900 · 10.29 ac