Skip to main content

Parcel · Map 11-7 · Block 457

197 LAKE DR

Owner: RYAN JUSTIN A AND; SOODEK JESSICA ANNE

Assessed value

$212,100

$125,100 bldg · $87,000 land

Acreage

5 ac

$42,420 / ac

Land use

101

Year built

Owner mailing

Bethlehem, CT

Recorded sales

  1. Dec 10, 2020

    RYAN JUSTIN A AND

    Bk/Pg 0418/0167

    $379,000
  2. Dec 10, 2020

    Bk/Pg OPM-200030

    $379,000
  3. Oct 2, 2015

    BLANCHARD ROSS

    Bk/Pg 0383/0129

    $185,000
  4. Oct 2, 2015

    LOEB STANLEY E

    Bk/Pg 0383/0126

  5. Oct 2, 2015

    Bk/Pg OPM-15001

    $185,000

More on Lake Dr

View source assessor card