Skip to main content

Parcel · Map 11-5 · Block 105

62 GREEN HILL RD

Owner: MANOLIS GEORGE & CAPELLARO LISA

Assessed value

$229,000

$177,600 bldg · $51,400 land

Acreage

2.26 ac

$101,327 / ac

Land use

107

Year built

Owner mailing

Bethlehem, CT

Recorded sales

  1. Sep 11, 2025

    MANOLIS GEORGE & CAPELLARO LISA

    Bk/Pg 0457/0259

    $395,000
  2. Jan 1, 1900

    ESSEX CHARLES J & KATHLEEN

    Bk/Pg 0063/0105

More on Green Hill Rd

View source assessor card
62 GREEN HILL RD — Bethlehem Land Records