Assessed value
$76,800
$76,800 land
Est. annual tax
$1,734
22.58 mills · FY2026
Acreage
4.08 ac
$18,824 / ac
Land use
980
Year built
—
Owner mailing
PO BOX 322 BETHLEHEM, CT 06751
Different from property address (absentee owner)
Building
- Style
- Vacant Land
Recorded sales
No recorded sales on file.
More on Long Horizon Rd
24 LONG HORIZON RD
$584,000 · 2.47 ac · Built 2004
25 LONG HORIZON RD
$519,400 · 2.84 ac · Built 1992
26 LONG HORIZON RD
$426,000 · 2.06 ac · Built 1988
27 LONG HORIZON RD
$354,800 · 3.04 ac · Built 1994
35 LONG HORIZON RD
$477,800 · 3.5 ac · Built 1992
36 LONG HORIZON RD
$517,880 · 3.3 ac · Built 1995
37 LONG HORIZON RD
$399,400 · 3.55 ac · Built 1996
55 LONG HORIZON RD
$490,000 · 3.72 ac · Built 1994