Assessed value
$584,000
$517,300 bldg · $66,700 land
Est. annual tax
$13,187
22.58 mills · FY2026
Acreage
2.47 ac
$236,437 / ac
Land use
101
Year built
2004
3,839 sqft
Owner mailing
Bethlehem, CT
Building

- Style
- Colonial
- Year built
- 2004
- Living area
- 3,839 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Vinyl Siding
Recorded sales
No recorded sales on file.
More on Long Horizon Rd
0 LONG HORIZON RD
$76,800 · 4.08 ac
25 LONG HORIZON RD
$519,400 · 2.84 ac · Built 1992
26 LONG HORIZON RD
$426,000 · 2.06 ac · Built 1988
27 LONG HORIZON RD
$354,800 · 3.04 ac · Built 1994
35 LONG HORIZON RD
$477,800 · 3.5 ac · Built 1992
36 LONG HORIZON RD
$517,880 · 3.3 ac · Built 1995
37 LONG HORIZON RD
$399,400 · 3.55 ac · Built 1996
55 LONG HORIZON RD
$490,000 · 3.72 ac · Built 1994