Assessed value
$590,400
$520,800 bldg · $69,600 land
Est. annual tax
$13,331
22.58 mills · FY2026
Acreage
2.93 ac
$201,502 / ac
Land use
101
Year built
1991
4,058 sqft
Owner mailing
Bethlehem, CT
Building

- Style
- Colonial
- Year built
- 1991
- Living area
- 4,058 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Vinyl Siding
Recorded sales
No recorded sales on file.
More on Long Horizon Rd
0 LONG HORIZON RD
$76,800 · 4.08 ac
24 LONG HORIZON RD
$584,000 · 2.47 ac · Built 2004
25 LONG HORIZON RD
$519,400 · 2.84 ac · Built 1992
26 LONG HORIZON RD
$426,000 · 2.06 ac · Built 1988
27 LONG HORIZON RD
$354,800 · 3.04 ac · Built 1994
35 LONG HORIZON RD
$477,800 · 3.5 ac · Built 1992
36 LONG HORIZON RD
$517,880 · 3.3 ac · Built 1995
37 LONG HORIZON RD
$399,400 · 3.55 ac · Built 1996