Assessed value
$312,200
$263,900 bldg · $48,300 land
Est. annual tax
$7,049
22.58 mills · FY2026
Acreage
1.51 ac
$206,755 / ac
Land use
101
Year built
1985
2,027 sqft
Owner mailing
Bethlehem, CT
Building

- Style
- Cape Cod
- Year built
- 1985
- Living area
- 2,027 sqft · 1.4 stories
- Exterior
- Logs
Recorded sales
No recorded sales on file.
More on Sunny Ridge Rd
0 SUNNY RIDGE RD
$330 · 1.7 ac
5 SUNNY RIDGE RD
$93,400 · 0.37 ac · Built 1959
7 SUNNY RIDGE RD
$164,000 · 0.1 ac · Built 1952
11 SUNNY RIDGE RD
$186,300 · 0.6 ac · Built 1951
12 SUNNY RIDGE RD
$267,500 · 1.2 ac · Built 1985
15 SUNNY RIDGE RD
$109,000 · 0.5 ac · Built 1954
19 SUNNY RIDGE RD
$235,300 · 1.28 ac · Built 1992
26 SUNNY RIDGE RD
$201,900 · 1 ac · Built 1954