Assessed value
$269,800
$64,100 bldg · $205,700 land
Acreage
3.11 ac
$86,752 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
1970
1,306 sqft
Owner mailing
New York, NY
Different from property address (absentee owner)
Building

- Style
- Modern/Contemp
- Year built
- 1970
- Living area
- 1,306 sqft · 112.0 stories
- Exterior
- Average
Recorded sales
Mar 15, 1983
— CARRIGLIO JOHN
Bk/Pg 0128/0749
More on Belgo Road
15 BELGO ROAD
$477,800 · 1.93 ac · Built 1985
31 BELGO ROAD
$1,115,000 · 1.28 ac · Built 1820
36 BELGO ROAD
$1,370,400 · 4.94 ac · Built 2017
50 BELGO ROAD
$420,000 · 2 ac · Built 1900
63 BELGO ROAD
$397,300 · 1.65 ac · Built 1960
69 BELGO ROAD
$961,000 · 4.6 ac · Built 1967
70 BELGO ROAD
$1,147,300 · 5.97 ac · Built 1890
75 BELGO ROAD
$246,600 · 16.82 ac