Assessed value
$234,100
$182,600 bldg · $51,500 land
Est. annual tax
$5,286
22.58 mills · FY2026
Acreage
2.28 ac
$102,675 / ac
Land use
101
Year built
1977
1,444 sqft
Owner mailing
Bethlehem, CT
Building

- Style
- Raised Ranch
- Year built
- 1977
- Living area
- 1,444 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Vinyl Siding
Recorded sales
No recorded sales on file.
More on Todd Hill Rd
0 TODD HILL RD
$29,830 · 38.38 ac
37 TODD HILL RD
$498,750 · 159.61 ac · Built 2012
50 TODD HILL RD
$347,000 · 4.43 ac · Built 1994
60 TODD HILL RD
$295,200 · 1.44 ac · Built 1966
68 TODD HILL RD
$302,200 · 1.44 ac · Built 1966
76 TODD HILL RD
$287,500 · 1.52 ac · Built 1966
85 TODD HILL RD
$191,800 · 3.62 ac · Built 1980
86 TODD HILL RD
$303,500 · 1.45 ac · Built 1988