Skip to main content

Parcel · Map 11-6 · Block 082

151 MAIN ST N

Owner: LORUSSO DANIEL P & VICTORIA L

Assessed value

$205,300

$146,000 bldg · $59,300 land

Est. annual tax

$4,636

22.58 mills · FY2026

Acreage

1.67 ac

$122,934 / ac

Land use

200

Year built

1960

3,488 sqft

Owner mailing

N Bethlehem, CT

Building

Building photograph for 151 MAIN ST N
Style
Stores/Apt
Year built
1960
Living area
3,488 sqft · 1.8 stories