Skip to main content

Parcel · Map 12-7 · Block 016

221 HARD HILL RD N

Owner: KEKACS RYAN & NINA

Assessed value

$337,300

$275,100 bldg · $62,200 land

Acreage

4.35 ac

$77,540 / ac

Land use

101

Year built

Owner mailing

N Bethlehem, CT

Recorded sales

  1. May 21, 2019

    KEKACS RYAN & NINA

    Bk/Pg 0404/0196

    $430,000
  2. Oct 9, 2007

    GAYNOR TODY M & THOMAS R

    Bk/Pg 0312/0136

    $535,000
  3. Mar 2, 2005

    ZANAVICH JOSEPH A & YAROSIS CLAU

    Bk/Pg 0280/0030

  4. Jul 23, 1992

    JOHANNESSEN MONICA JOSEPHINE

    Bk/Pg 0149/0004

More on Hard Hill Rd N

View source assessor card