Assessed value
$212,800
$162,900 bldg · $49,900 land
Est. annual tax
$4,805
22.58 mills · FY2026
Acreage
2.41 ac
$88,299 / ac
Land use
101
Year built
1985
1,270 sqft
Owner mailing
S Bethlehem, CT
Building

- Style
- Raised Ranch
- Year built
- 1985
- Living area
- 1,270 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Pre-Fab Wood
Recorded sales
Aug 4, 2022
— GAUDREAU SHERRY
Bk/Pg 0437/0157
Aug 4, 2022
Bk/Pg OPM-210067
Dec 19, 2017
— KENSEK ROBERT E
Bk/Pg 0397/0052
Jul 12, 2005
— KENSEK KAREN & ROBERT E
Bk/Pg 0284/0303
Jul 12, 2005
Bk/Pg OPM-40058
More on Town Line Hwy S
0 TOWN LINE HWY S
$1,620 · 2.07 ac
12 TOWN LINE HWY S
$322,300 · 2.43 ac · Built 1970
14 TOWN LINE HWY S
$243,100 · 6.26 ac · Built 1981
38 TOWN LINE HWY S
$48,920 · 7.58 ac
42 TOWN LINE HWY S
$187,300 · 0.93 ac · Built 1964
56 TOWN LINE HWY S
$253,100 · 2.09 ac · Built 1986
72 TOWN LINE HWY S
$282,000 · 2.16 ac · Built 1985
76 TOWN LINE HWY S
$479,300 · 2.06 ac · Built 1991