Assessed value
$282,000
$233,700 bldg · $48,300 land
Est. annual tax
$6,368
22.58 mills · FY2026
Acreage
2.16 ac
$130,556 / ac
Land use
101
Year built
1985
1,701 sqft
Owner mailing
S Bethlehem, CT
Building

- Style
- Cape Cod
- Year built
- 1985
- Living area
- 1,701 sqft · 1.7 stories
- Exterior
- Wood Shingle
Recorded sales
Apr 9, 2021
— MILLER CHRISTOPHER K
Bk/Pg 0423/0014
Aug 1, 2017
— MILLER CHRISTOPHER K & HEATHER
Bk/Pg 0394/0328
Aug 1, 2017
Bk/Pg OPM-160035
Apr 28, 2007
— CLARK JAMES J & GILLOTTI DEBRA A
Bk/Pg 0307/0106
More on Town Line Hwy S
0 TOWN LINE HWY S
$1,620 · 2.07 ac
12 TOWN LINE HWY S
$322,300 · 2.43 ac · Built 1970
14 TOWN LINE HWY S
$243,100 · 6.26 ac · Built 1981
38 TOWN LINE HWY S
$48,920 · 7.58 ac
42 TOWN LINE HWY S
$187,300 · 0.93 ac · Built 1964
56 TOWN LINE HWY S
$253,100 · 2.09 ac · Built 1986
64 TOWN LINE HWY S
$212,800 · 2.41 ac · Built 1985
76 TOWN LINE HWY S
$479,300 · 2.06 ac · Built 1991