Assessed value
$322,200
$101,300 bldg · $220,900 land
Est. annual tax
$7,275
22.58 mills · FY2026
Acreage
0.35 ac
$920,571 / ac
Land use
101
Year built
1952
1,092 sqft
Owner mailing
Mountain View, CA
Different from property address (absentee owner)
Building

- Style
- Bungalow
- Year built
- 1952
- Living area
- 1,092 sqft · 1.4 stories
- Exterior
- Vinyl Siding
Recorded sales
Sep 24, 2024
— BRUUN VERA LU & EASTER JENNIFER K
Bk/Pg 0450/0285
Mar 14, 2024
— BRUUN VERA LU & NEFF SHIRLEY
Bk/Pg 0447/0234
Aug 7, 2007
— BRUUN VERA & NEFF SHIRLEY
Bk/Pg 0310/0223
Jan 13, 2004
— BRUUN VERA & EUGENE
Bk/Pg 0263/0269
Jan 13, 2004
— BRUUN VERA & EUGENE
Bk/Pg 0263/0268
More on Bethlehem Ln
3 BETHLEHEM LN
$291,300 · 0.49 ac · Built 2021
25 BETHLEHEM LN
$275,600 · 0.21 ac · Built 1939
29 BETHLEHEM LN
$190,500 · 0.1 ac · Built 1971
35 BETHLEHEM LN
$292,700 · 0.25 ac · Built 1971
37 BETHLEHEM LN
$227,500 · 0.15 ac · Built 1950
41 BETHLEHEM LN
$250,300 · 0.15 ac · Built 1956
43 BETHLEHEM LN
$263,800 · 0.14 ac · Built 1959
47 BETHLEHEM LN
$300,100 · 0.12 ac · Built 1947