Assessed value
$351,200
$280,000 bldg · $71,200 land
Est. annual tax
$7,930
22.58 mills · FY2026
Acreage
4.26 ac
$82,441 / ac
Land use
101
Year built
1973
1,408 sqft
Owner mailing
Larchmont, NY
Different from property address (absentee owner)
Building

- Style
- Split Level
- Year built
- 1973
- Living area
- 1,408 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Wood/Vertical
Recorded sales
Mar 15, 2005
— BUTLER KAREN & RONALD
Bk/Pg 0280/0139
More on Nettleton Hollow Rd
0 NETTLETON HOLLOW RD
$1,710 · 6.25 ac
0 NETTLETON HOLLOW RD
$47,700 · 1.68 ac
0 NETTLETON HOLLOW RD
$3,790 · 4.87 ac
0 NETTLETON HOLLOW RD
$2,290 · 8.39 ac
6 NETTLETON HOLLOW RD
$188,300 · 5 ac · Built 1935
9 NETTLETON HOLLOW RD
$220,600 · 2.71 ac · Built 1978
20 NETTLETON HOLLOW RD
$219,500 · 4.25 ac · Built 1973
21 NETTLETON HOLLOW RD
$309,600 · 3.11 ac · Built 1975