Skip to main content

Parcel · Map 12-6 · Block 041

69 HARD HILL RD N

Owner: SWENDSEN PAMELA S

Assessed value

$263,700

$211,700 bldg · $52,000 land

Acreage

1.63 ac

$161,779 / ac

Land use

101

Year built

Owner mailing

N Bethlehem, CT

Recorded sales

  1. Nov 2, 2006

    SWENDSEN PAMELA S

    Bk/Pg 0300/0208

  2. Jan 31, 1990

    DUCHAINE PAMELA S & RICKY

    Bk/Pg 0132/0287

More on Hard Hill Rd N

View source assessor card
69 HARD HILL RD N — Bethlehem Land Records