Skip to main content

Parcel · Map 10-5 · Block 023

48 FLANDERS RD

Owner: WELCH BRIAN & MASI MADELINE

Assessed value

$285,100

$228,100 bldg · $57,000 land

Acreage

3.14 ac

$90,796 / ac

Land use

101

Year built

Owner mailing

Bethlehem, CT

Recorded sales

  1. Dec 20, 2024

    WELCH BRIAN & MASI MADELINE

    Bk/Pg 0452/0234

    $335,000
  2. Feb 21, 2018

    TURSI LISA-MARIE

    Bk/Pg 0398/0004

    $197,000
  3. Oct 17, 2017

    BANK OF AMERICA N A

    Bk/Pg 0396/0085

  4. Dec 22, 2009

    DOUGLAS JAMES

    Bk/Pg 0333/0167

  5. Dec 9, 1992

    DOUGLAS JAMES & DAWN

    Bk/Pg 0152/0078

    $190,000

More on Flanders Rd

View source assessor card