Skip to main content

Parcel · Map 12-7 · Block 001A

267 HARD HILL RD N

Owner: DEMERS JOAN H LU

Assessed value

$324,200

$277,600 bldg · $46,600 land

Acreage

1.5 ac

$216,133 / ac

Land use

101

Year built

Owner mailing

N Bethlehem, CT

Recorded sales

  1. Mar 18, 2025

    DEMERS JOAN H LU

    Bk/Pg 0454/0047

  2. Mar 17, 2022

    DEMERS JOAN H LIFE USE

    Bk/Pg 0434/0031

  3. Oct 27, 2015

    DEMERS THOMAS G & JOAN H LU

    Bk/Pg 0383/0263

  4. Aug 18, 1978

    DEMERS THOMAS G & JOAN H

    Bk/Pg 0066/0042

More on Hard Hill Rd N

View source assessor card