Assessed value
$290,100
$238,600 bldg · $51,500 land
Est. annual tax
$6,550
22.58 mills · FY2026
Acreage
1.54 ac
$188,377 / ac
Land use
101
Year built
1966
2,106 sqft
Owner mailing
Bethlehem, CT
Building

- Style
- Ranch
- Year built
- 1966
- Living area
- 2,106 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Wood Shingle
Recorded sales
Mar 8, 2017
— TESTA GARY & GABRIELLE
Bk/Pg 0392/0081
Mar 1, 2017
Bk/Pg OPM-16019
Jan 12, 2017
— BANK OF AMERICA NA
Bk/Pg 0391/0158
Jul 31, 1996
— KETLER ROBERT
Bk/Pg 0178/0121
More on Todd Hill Rd
0 TODD HILL RD
$29,830 · 38.38 ac
37 TODD HILL RD
$498,750 · 159.61 ac · Built 2012
50 TODD HILL RD
$347,000 · 4.43 ac · Built 1994
60 TODD HILL RD
$295,200 · 1.44 ac · Built 1966
68 TODD HILL RD
$302,200 · 1.44 ac · Built 1966
76 TODD HILL RD
$287,500 · 1.52 ac · Built 1966
85 TODD HILL RD
$191,800 · 3.62 ac · Built 1980
86 TODD HILL RD
$303,500 · 1.45 ac · Built 1988