Skip to main content

Parcel · Map 12-6 · Block 021

16 HARD HILL RD N

Owner: CURRAN SHARON S IRREV TRUST THE

Assessed value

$288,740

$241,700 bldg · $47,040 land

Acreage

3.74 ac

$77,203 / ac

Land use

101

Year built

Owner mailing

16 HARD HILL RD N BETHLEHEM, CT 06751

Recorded sales

  1. Dec 21, 2022

    CURRAN SHARON S IRREV TRUST THE

    Bk/Pg 0440/0137

  2. Apr 28, 1992

    CURRAN SHARON S

    Bk/Pg 0146/0271

  3. Jan 23, 1991

    CENTERBANK

    Bk/Pg 0138/0257

More on Hard Hill Rd N

View source assessor card
16 HARD HILL RD N — Bethlehem Land Records