Assessed value
$213,600
$155,200 bldg · $58,400 land
Est. annual tax
$4,823
22.58 mills · FY2026
Acreage
2.69 ac
$79,405 / ac
Land use
101
Year built
1986
1,002 sqft
Owner mailing
Bethlehem, CT
Building
- Style
- Raised Ranch
- Year built
- 1986
- Living area
- 1,002 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Vinyl Siding
Recorded sales
Aug 1, 2006
— CIAPPETTA JAMES J AND CAROLYN
Bk/Pg 0298/0002
Aug 1, 2006
Bk/Pg OPM-50051
Feb 7, 2006
— ANTONELLI VERONICA (EST)
Bk/Pg 0292/0312
More on Sanford Ln
10 SANFORD LN
$428,500 · 1 ac · Built 1959
15 SANFORD LN
$257,800 · 0.98 ac · Built 1966
19 SANFORD LN
$182,800 · 1.21 ac · Built 1963
21 SANFORD LN
$224,500 · 2 ac · Built 1959
25 SANFORD LN
$165,200 · 0.5 ac · Built 1955
32 SANFORD LN
$194,500 · 0.75 ac · Built 1969
33 SANFORD LN
$342,400 · 1 ac · Built 1956
39 SANFORD LN
$185,100 · 0.73 ac · Built 1976