Assessed value
$224,500
$167,700 bldg · $56,800 land
Est. annual tax
$5,069
22.58 mills · FY2026
Acreage
2 ac
$112,250 / ac
Land use
101
Year built
1959
1,546 sqft
Owner mailing
Bethlehem, CT
Building

- Style
- Ranch
- Year built
- 1959
- Living area
- 1,546 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Vinyl Siding
Recorded sales
Aug 25, 2005
Bk/Pg OPM-40070
More on Sanford Ln
10 SANFORD LN
$428,500 · 1 ac · Built 1959
15 SANFORD LN
$257,800 · 0.98 ac · Built 1966
19 SANFORD LN
$182,800 · 1.21 ac · Built 1963
25 SANFORD LN
$165,200 · 0.5 ac · Built 1955
32 SANFORD LN
$194,500 · 0.75 ac · Built 1969
33 SANFORD LN
$342,400 · 1 ac · Built 1956
39 SANFORD LN
$185,100 · 0.73 ac · Built 1976
40 SANFORD LN
$266,200 · 0.75 ac · Built 1955