Assessed value
$548,100
$276,300 bldg · $271,800 land
Est. annual tax
$12,376
22.58 mills · FY2026
Acreage
2.52 ac
$217,500 / ac
Land use
101
Year built
2001
2,786 sqft
Owner mailing
Bethlehem, CT
Building

- Style
- Contemporary
- Year built
- 2001
- Living area
- 2,786 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Stucco
Recorded sales
No recorded sales on file.
More on Long Meadow Rd
0 LONG MEADOW RD
$21,800 · 3 ac
0 LONG MEADOW RD
0.52 ac
5 LONG MEADOW RD
$367,600 · 3.86 ac · Built 1790
6 LONG MEADOW RD
$252,900 · 1.38 ac · Built 1976
15 LONG MEADOW RD
$306,200 · 1.84 ac · Built 1985
21 LONG MEADOW RD
$318,900 · 1.76 ac · Built 1975
22 LONG MEADOW RD
$288,400 · 1.38 ac · Built 1977
37 LONG MEADOW RD
$272,900 · 1.41 ac · Built 1990