Assessed value
$183,000
$134,400 bldg · $48,600 land
Est. annual tax
$4,132
22.58 mills · FY2026
Acreage
1.82 ac
$100,549 / ac
Land use
101
Year built
1968
1,025 sqft
Owner mailing
Bethlehem, CT
Building

- Style
- Raised Ranch
- Year built
- 1968
- Living area
- 1,025 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Aluminum Sidng
Recorded sales
Mar 13, 2026
— CIBUKU DANIEL & NAMIK
Bk/Pg 0460/0292
Jan 25, 2022
— MONROE OPERATIONS LLC
Bk/Pg 0432/0188
Jan 25, 2022
Bk/Pg OPM-210027
May 31, 2007
Bk/Pg OPM-60028
May 10, 2007
— DEVLIN MARK A
Bk/Pg 0307/0254
Jul 24, 2001
— ALEXSON THOMAS J
Bk/Pg 0219/0331
More on Todd Hill Rd
0 TODD HILL RD
$29,830 · 38.38 ac
37 TODD HILL RD
$498,750 · 159.61 ac · Built 2012
50 TODD HILL RD
$347,000 · 4.43 ac · Built 1994
60 TODD HILL RD
$295,200 · 1.44 ac · Built 1966
68 TODD HILL RD
$302,200 · 1.44 ac · Built 1966
76 TODD HILL RD
$287,500 · 1.52 ac · Built 1966
85 TODD HILL RD
$191,800 · 3.62 ac · Built 1980
86 TODD HILL RD
$303,500 · 1.45 ac · Built 1988