Assessed value
$292,800
$234,100 bldg · $58,700 land
Est. annual tax
$6,611
22.58 mills · FY2026
Acreage
2.31 ac
$126,753 / ac
Land use
101
Subdivision Regs
Year built
1985
1,781 sqft
Owner mailing
Bethlehem, CT
Building

- Style
- Cape Cod
- Year built
- 1985
- Living area
- 1,781 sqft · 1.7 stories
- Exterior
- Clapboard
Recorded sales
Dec 15, 2009
— MERRICK CYNTHIA E
Bk/Pg 0333/0092
Dec 3, 2009
Bk/Pg OPM-90009
Oct 18, 2007
— VALUNAS BARBARA J
Bk/Pg 0312/0300
May 15, 1985
— VALUNAS BARBARA J & WALTER
Bk/Pg 0096/0077
Dec 28, 1984
— VALUNAS BARBARA J & WALTER
Bk/Pg 0094/0190
Jan 10, 1979
— ILLER BONNIE
Bk/Pg 0068/0015
More on Arrowhead Ln
8 ARROWHEAD LN
$222,900 · 1.5 ac · Built 1984
16 ARROWHEAD LN
$208,600 · 1.54 ac · Built 1977
17 ARROWHEAD LN
$226,600 · 1.69 ac · Built 1979
26 ARROWHEAD LN
$233,000 · 1.64 ac · Built 1977
34 ARROWHEAD LN
$200,600 · 1.52 ac · Built 1971
37 ARROWHEAD LN
$228,100 · 1.62 ac · Built 1976
42 ARROWHEAD LN
$285,200 · 1.96 ac · Built 1978
45 ARROWHEAD LN
$192,900 · 1.64 ac · Built 1976