Assessed value
$285,200
$228,700 bldg · $56,500 land
Est. annual tax
$6,440
22.58 mills · FY2026
Acreage
1.96 ac
$145,510 / ac
Land use
101
Subdivision Regs
Year built
1978
1,830 sqft
Owner mailing
Bethlehem, CT
Building

- Style
- Cape Cod
- Year built
- 1978
- Living area
- 1,830 sqft · 1.7 stories
- Exterior
- Vinyl Siding
Recorded sales
Oct 15, 2022
— KAPLAN HAUBENSTOCK GEREMY MICHAEL
Bk/Pg 0439/0077
Oct 15, 2022
Bk/Pg OPM-220002
Dec 9, 1995
— HILL TIMOTHY R & MARIA M
Bk/Pg 0173/0239
Nov 5, 1995
— KENNEDY PAUL
Bk/Pg 0173/0235
Feb 3, 1994
— KENNEDY PAUL & CONSTANCE
Bk/Pg 0161/0255
More on Arrowhead Ln
8 ARROWHEAD LN
$222,900 · 1.5 ac · Built 1984
16 ARROWHEAD LN
$208,600 · 1.54 ac · Built 1977
17 ARROWHEAD LN
$226,600 · 1.69 ac · Built 1979
26 ARROWHEAD LN
$233,000 · 1.64 ac · Built 1977
34 ARROWHEAD LN
$200,600 · 1.52 ac · Built 1971
37 ARROWHEAD LN
$228,100 · 1.62 ac · Built 1976
45 ARROWHEAD LN
$192,900 · 1.64 ac · Built 1976
52 ARROWHEAD LN
$309,700 · 2.81 ac · Built 1978