Skip to main content

Parcel · Map 12-7 · Block 007

186 HARD HILL RD N

Owner: RUSSELL RICHARD K JR & MARY KATE; TILSON BONNIE

Assessed value

$532,860

$461,500 bldg · $71,360 land

Acreage

61.84 ac

$8,617 / ac

Land use

101

Year built

1989

2,601 sqft

Owner mailing

N Bethlehem, CT

Building

Building photograph for 186 HARD HILL RD N
Style
Cape Cod
Year built
1989
Living area
2,601 sqft · 1.7 stories
Exterior
Clapboard

Recorded sales

  1. Aug 11, 2022

    RUSSELL RICHARD K JR & MARY KATE

    Bk/Pg 0437/0203

  2. Sep 19, 2015

    RUSSELL RICHARD K JR & MARY KATE

    Bk/Pg 0383/0005

  3. Jul 2, 1985

    RUSSELL RICHARD K JR

    Bk/Pg 0097/0178

More on Hard Hill Rd N

View source assessor card