Assessed value
$204,600
$141,800 bldg · $62,800 land
Est. annual tax
$4,620
22.58 mills · FY2026
Acreage
2.96 ac
$69,122 / ac
Land use
101
Year built
1976
1,352 sqft
Owner mailing
Bethlehem, CT
Building

- Style
- Split Level
- Year built
- 1976
- Living area
- 1,352 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Vinyl Siding
Recorded sales
Mar 30, 2022
— RAJCOK MARTIN J JR
Bk/Pg 0434/0171
Jun 25, 1990
— RAJCOK MARTIN J JR
Bk/Pg 0135/0194
Jun 25, 1990
— RAJCOK MARTIN J JR &
Bk/Pg 0135/0192
Apr 23, 1990
— PHANEUF SUSAN MARIE
Bk/Pg 0134/0031
More on Terrell Farm Rd
0 TERRELL FARM RD
$66,600 · 3.55 ac
4 TERRELL FARM RD
$244,000 · 3.16 ac · Built 1977
5 TERRELL FARM RD
$204,700 · 2.99 ac · Built 1976
11 TERRELL FARM RD
$467,210 · 4.72 ac · Built 2019
14 TERRELL FARM RD
$248,600 · 3.14 ac · Built 1976
19 TERRELL FARM RD
$405,100 · 3.54 ac · Built 2001
24 TERRELL FARM RD
$311,900 · 3.32 ac · Built 1985
31 TERRELL FARM RD
$252,500 · 3.29 ac · Built 2001