Assessed value
$244,000
$180,000 bldg · $64,000 land
Est. annual tax
$5,510
22.58 mills · FY2026
Acreage
3.16 ac
$77,215 / ac
Land use
101
Year built
1977
1,388 sqft
Owner mailing
Bethlehem, CT
Building

- Style
- Raised Ranch
- Year built
- 1977
- Living area
- 1,388 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Stucco/Masonry
Recorded sales
No recorded sales on file.
More on Terrell Farm Rd
0 TERRELL FARM RD
$66,600 · 3.55 ac
5 TERRELL FARM RD
$204,700 · 2.99 ac · Built 1976
11 TERRELL FARM RD
$467,210 · 4.72 ac · Built 2019
14 TERRELL FARM RD
$248,600 · 3.14 ac · Built 1976
19 TERRELL FARM RD
$405,100 · 3.54 ac · Built 2001
24 TERRELL FARM RD
$311,900 · 3.32 ac · Built 1985
31 TERRELL FARM RD
$252,500 · 3.29 ac · Built 2001
38 TERRELL FARM RD
$456,200 · 3.02 ac · Built 2004