Skip to main content

Parcel · Map 11-7 · Block 071C

151 LAKES RD

Owner: BOMBERO WILLIAM JOSEPH &; BOMBERO BRUCE EDWARDS JR

Assessed value

$259,000

$196,500 bldg · $62,500 land

Acreage

4.4 ac

$58,864 / ac

Land use

101

Year built

Owner mailing

Bethlehem, CT

Recorded sales

  1. Nov 19, 2024

    BOMBERO WILLIAM JOSEPH &

    Bk/Pg 0452/0001

    $475,100
  2. Feb 15, 2019

    US BANK TRUST NA AS TRUSTEE

    Bk/Pg 0403/0116

  3. Feb 3, 2012

    PILLIS BERNARD T JR

    Bk/Pg 0351/0242

  4. Aug 27, 1987

    PILLIS BERNARD T JR & TAMMY A

    Bk/Pg 0117/0191

More on Lakes Rd

View source assessor card