Assessed value
$483,800
$265,500 bldg · $218,300 land
Acreage
5.84 ac
$82,842 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
1925
961 sqft
Owner mailing
Salisbury, CT
Building

- Style
- Cottage
- Year built
- 1925
- Living area
- 961 sqft · 1.0 story
- Exterior
- clapboard
Site characteristics
- Wetlands
- 21% of parcel area
Recorded sales
Jun 29, 2021
— ROGERS DAVID SURV &
Bk/Pg 0265/0344
Nov 2, 1984
— WEISS MICHAEL F + GAIL F
Bk/Pg 0132/0274
More on Between The Lakes Road
10 BETWEEN THE LAKES ROAD
$559,820 · 53.85 ac · Built 1700
71 BETWEEN THE LAKES ROAD
$3,782,450 · 441 ac · Built 1900
88 BETWEEN THE LAKES ROAD
$1,494,530 · 53.6 ac · Built 1900
111+115 BETWEEN THE LAKES ROAD
$1,513,170 · 36.35 ac · Built 1780
146 BETWEEN THE LAKES ROAD
$758,000 · 0.77 ac · Built 1978
147 BETWEEN THE LAKES ROAD
$676,000 · 0.89 ac · Built 1900
154 BETWEEN THE LAKES ROAD
$946,500 · 2.8 ac · Built 1900
198 BETWEEN THE LAKES ROAD
$1,051,300 · 3.06 ac · Built 1963