Assessed value
$676,000
$105,700 bldg · $570,300 land
Acreage
0.89 ac
$759,551 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
1900
1,970 sqft
Owner mailing
Salisbury, CT
Different from property address (absentee owner)
Building

- Style
- Cottage
- Year built
- 1900
- Living area
- 1,970 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Average
Site characteristics
- Wetlands
- 17% of parcel area
Recorded sales
Jun 18, 2024
— JOHNSON KAYLA BELL
Bk/Pg 273/358
Dec 4, 1992
— BELL RICHARD + JEAN
Bk/Pg 0153/0992
More on Between The Lakes Road
10 BETWEEN THE LAKES ROAD
$559,820 · 53.85 ac · Built 1700
71 BETWEEN THE LAKES ROAD
$3,782,450 · 441 ac · Built 1900
88 BETWEEN THE LAKES ROAD
$1,494,530 · 53.6 ac · Built 1900
111+115 BETWEEN THE LAKES ROAD
$1,513,170 · 36.35 ac · Built 1780
146 BETWEEN THE LAKES ROAD
$758,000 · 0.77 ac · Built 1978
154 BETWEEN THE LAKES ROAD
$946,500 · 2.8 ac · Built 1900
198 BETWEEN THE LAKES ROAD
$1,051,300 · 3.06 ac · Built 1963
204 BETWEEN THE LAKES ROAD
$1,278,100 · 2.06 ac · Built 2024