Assessed value
$466,800
$43,100 bldg · $423,700 land
Acreage
1.43 ac
$326,434 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
1968
792 sqft
Owner mailing
Salisbury, CT
Building

- Style
- Ranch
- Year built
- 1968
- Living area
- 792 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Average
Site characteristics
- Wetlands
- 9% of parcel area
Recorded sales
Jul 16, 2019
— CLARK LEA PAINE
Bk/Pg 0257/0061
Oct 27, 1988
— PAINE SYDNEY L
Bk/Pg 0130/0037
More on Between The Lakes Road
10 BETWEEN THE LAKES ROAD
$559,820 · 53.85 ac · Built 1700
71 BETWEEN THE LAKES ROAD
$3,782,450 · 441 ac · Built 1900
88 BETWEEN THE LAKES ROAD
$1,494,530 · 53.6 ac · Built 1900
111+115 BETWEEN THE LAKES ROAD
$1,513,170 · 36.35 ac · Built 1780
146 BETWEEN THE LAKES ROAD
$758,000 · 0.77 ac · Built 1978
147 BETWEEN THE LAKES ROAD
$676,000 · 0.89 ac · Built 1900
154 BETWEEN THE LAKES ROAD
$946,500 · 2.8 ac · Built 1900
198 BETWEEN THE LAKES ROAD
$1,051,300 · 3.06 ac · Built 1963