Assessed value
$135,500
$46,200 bldg · $89,300 land
Acreage
1.12 ac
$120,982 / ac
Land use
1-1
R20
Year built
1900
1,869 sqft
Owner mailing
Lakeville, CT
Building

- Style
- OLD STYLE
- Year built
- 1900
- Living area
- 1,869 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Asbest Shingle
Recorded sales
Nov 21, 2007
— ALEXANDER MERRILEE S
Bk/Pg 0217/0886
Oct 19, 1987
— ALEXANDER RICHARD W + MERRILEE S
Bk/Pg 0140/0951
More on Bostwick Street
4 BOSTWICK STREET
$501,800 · 1 ac · Built 1900
7 BOSTWICK STREET
$237,800 · 0.19 ac · Built 1960
9 BOSTWICK STREET
$149,500 · 0.3 ac · Built 1949
14 BOSTWICK STREET
$330,300 · 0.65 ac · Built 1900
20 BOSTWICK STREET
$319,600 · 0.6 ac · Built 1880
21 BOSTWICK STREET
$317,900 · 0.52 ac · Built 1927
25 BOSTWICK STREET
$199,200 · 0.42 ac · Built 1950
26 BOSTWICK STREET
$222,300 · 0.5 ac · Built 1880