Assessed value
$262,600
$208,200 bldg · $54,400 land
Est. annual tax
$5,930
22.58 mills · FY2026
Acreage
1.62 ac
$162,099 / ac
Land use
101
Year built
1979
1,344 sqft
Owner mailing
Bethlehem, CT
Building

- Style
- Ranch
- Year built
- 1979
- Living area
- 1,344 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Vinyl Siding
Recorded sales
Jan 26, 2024
— BRINKLEY VICTORIA
Bk/Pg 0446/0275
Jan 26, 2024
— LE TERESA A
Bk/Pg 0446/0274
Jun 30, 2005
— SAMBROOK TERESA
Bk/Pg 0284/0172
More on Long Meadow Rd
0 LONG MEADOW RD
0.52 ac
0 LONG MEADOW RD
$21,800 · 3 ac
5 LONG MEADOW RD
$367,600 · 3.86 ac · Built 1790
6 LONG MEADOW RD
$252,900 · 1.38 ac · Built 1976
15 LONG MEADOW RD
$306,200 · 1.84 ac · Built 1985
21 LONG MEADOW RD
$318,900 · 1.76 ac · Built 1975
22 LONG MEADOW RD
$288,400 · 1.38 ac · Built 1977
37 LONG MEADOW RD
$272,900 · 1.41 ac · Built 1990