Assessed value
$283,020
$220,800 bldg · $62,220 land
Est. annual tax
$6,391
22.58 mills · FY2026
Acreage
3.58 ac
$79,056 / ac
Land use
101
Year built
1986
1,764 sqft
Owner mailing
Bethlehem, CT
Building

- Style
- Colonial
- Year built
- 1986
- Living area
- 1,764 sqft · 1.8 stories
- Exterior
- Vinyl Siding
Recorded sales
Mar 20, 2021
— SCHUSTER DANIEL G JR & JENNIFER ALICE
Bk/Pg 0422/0185
Feb 9, 2021
— SCHUSTER DANIEL G JR & JENNIFER ALICE
Bk/Pg 0420/0185
Jul 20, 1985
— DZIURA WALTER H & THERESE G
Bk/Pg 0097/0296
More on Sky Meadow Rd
0 SKY MEADOW RD
$64,760 · 6.86 ac
8 SKY MEADOW RD
$544,860 · 3.12 ac · Built 2002
9 SKY MEADOW RD
$284,800 · 2.92 ac · Built 1988
18 SKY MEADOW RD
$326,380 · 6.24 ac · Built 1993
21 SKY MEADOW RD
$419,400 · 2.82 ac · Built 1995
22 SKY MEADOW RD
$308,100 · 4.28 ac · Built 1986
29 SKY MEADOW RD
$475,300 · 2.34 ac · Built 1994
32 SKY MEADOW RD
$373,900 · 3.56 ac · Built 1988