Assessed value
$37,620
$18,800 bldg · $18,820 land
Est. annual tax
$849
22.58 mills · FY2026
Acreage
5.55 ac
$6,778 / ac
Land use
750
Year built
—
Owner mailing
Roxbury, CT
Different from property address (absentee owner)
Building
- Style
- Vacant Land
Recorded sales
May 25, 2016
— GODBOUT JEAN GUY
Bk/Pg 0386/0302
Apr 3, 2012
— BETHLEHEM TOWN OF
Bk/Pg 0353/0021
Mar 30, 2012
— BETHLEHEM TOWN OF
Bk/Pg 0352/0336
Jan 2, 2009
— UNITED DEVELOPMENT GROUP LLC
Bk/Pg 0323/0093
Dec 27, 2002
— CLASSIC DEVELOPMENT GROUP LLC
Bk/Pg 0241/0303
More on Woodland Rd
33 WOODLAND RD
$55,000 · 2.83 ac
34 WOODLAND RD
$250,200 · 2.69 ac · Built 1950
35 WOODLAND RD
$179,000 · 1.84 ac · Built 1955
37 WOODLAND RD
$297,200 · 5 ac · Built 1967
39 WOODLAND RD
$279,200 · 1.57 ac · Built 2004
42 WOODLAND RD
$442,500 · 3.58 ac · Built 1999
47 WOODLAND RD
$216,200 · 1 ac · Built 2002
51 WOODLAND RD
$198,900 · 1.44 ac · Built 1982