Assessed value
$384,500
$324,700 bldg · $59,800 land
Est. annual tax
$8,682
22.58 mills · FY2026
Acreage
2.48 ac
$155,040 / ac
Land use
101
Year built
1976
2,676 sqft
Owner mailing
Bethlehem, CT
Building

- Style
- Cape Cod
- Year built
- 1976
- Living area
- 2,676 sqft · 1.7 stories
- Exterior
- Clapboard
Recorded sales
No recorded sales on file.
More on Paddy Hollow Rd
0 PADDY HOLLOW RD
$4,430 · 16.22 ac
10 PADDY HOLLOW RD
$284,200 · 1.38 ac · Built 1966
13 PADDY HOLLOW RD
$309,500 · 2.24 ac · Built 1978
18 PADDY HOLLOW RD
$318,500 · 5.5 ac · Built 1976
34 PADDY HOLLOW RD
$267,100 · 2.27 ac · Built 1972
37 PADDY HOLLOW RD
$329,100 · 2.81 ac · Built 1974
42 PADDY HOLLOW RD
$270,400 · 2.26 ac · Built 1986
43 PADDY HOLLOW RD
$327,200 · 5.12 ac · Built 1977