Assessed value
$7,370
$7,370 land
Est. annual tax
$166
22.58 mills · FY2026
Acreage
27 ac
$273 / ac
Land use
600
Subdivision Regs
Year built
—
Owner mailing
Bethlehem, CT
Different from property address (absentee owner)
Building
- Style
- Vacant Land
Recorded sales
No recorded sales on file.
More on Arch Bridge Rd
0 ARCH BRIDGE RD
$75,900 · 5.03 ac
0 ARCH BRIDGE RD
$96,700 · 8.34 ac
0 ARCH BRIDGE RD
$69,700 · 4.06 ac
0 ARCH BRIDGE RD
5.9 ac
0 ARCH BRIDGE RD
$63,980 · 39.51 ac
10 ARCH BRIDGE RD
$257,600 · 1.94 ac · Built 1980
20 ARCH BRIDGE RD
$289,000 · 1.9 ac · Built 1830
21 ARCH BRIDGE RD
$1,976,900 · 14.58 ac · Built 1740