Skip to main content

Parcel · Map 11-7 · Block 347 348

40 HIGHLAND RD

Owner: OVALLE OSCAR FERNANDO

Assessed value

$96,300

$39,000 bldg · $57,300 land

Acreage

0.26 ac

$370,385 / ac

Land use

101

Year built

Owner mailing

Bethlehem, CT

Recorded sales

  1. Oct 13, 2020

    OVALLE OSCAR FERNANDO

    Bk/Pg 0416/0182

    $34,000
  2. Oct 13, 2020

    Bk/Pg OPM-200003

    $34,000
  3. Nov 4, 2015

    DERISE FREDERICK

    Bk/Pg 0383/0317

    $25,000
  4. Nov 4, 2015

    Bk/Pg OPM-15006

    $25,000
  5. Nov 6, 2008

    KRUPA CHIRSTOPHER J

    Bk/Pg 0322/0101

    $25,000
  6. Aug 3, 2000

    SHUTTLEWORTH CHARLES A TRUSTEE

    Bk/Pg 0210/0067

More on Highland Rd

View source assessor card