Parcel · Map 9-15 · Block 002
0 STILL HILL RD
Owner: CARMEL HILL FUND GILLESPIE GOLDFARB TRST; ROBERT D GOLDFARB
Assessed value
$17,860
$17,860 land
Est. annual tax
$403
22.58 mills · FY2026
Acreage
65.41 ac
$273 / ac
Land use
980F
Year built
—
Owner mailing
New York, NY
Different from property address (absentee owner)
Building
- Style
- Vacant Land
Recorded sales
Dec 6, 2012
Bk/Pg OPM-12006
Dec 28, 2007
— CARMEL HILL FUND GILLESPIE GOLDFARB TRST
Bk/Pg 0314/0139
Mar 14, 1905
— RUANE WILLIAM J
Bk/Pg 0111/0251
More on Still Hill Rd
0 STILL HILL RD
$9,380 · 34.34 ac
3 STILL HILL RD
$220,500 · 5.21 ac · Built 1955
20 STILL HILL RD
$504,000 · 3.87 ac · Built 2002
39 STILL HILL RD
$244,000 · 5.04 ac · Built 1973
51 STILL HILL RD
$468,700 · 6.35 ac · Built 1750
87 STILL HILL RD
$71,000 · 5.37 ac
89 STILL HILL RD
$73,500 · 5.77 ac
131 STILL HILL RD
$618,000 · 14 ac · Built 2016