Skip to main content

Parcel · Map 11-5 · Block 043

54 EAST ST

Owner: SANK HOPE E

Assessed value

$186,900

$150,300 bldg · $36,600 land

Acreage

0.5 ac

$373,800 / ac

Land use

101

Year built

Owner mailing

Bethlehem, CT

Recorded sales

  1. Aug 16, 2023

    SANK HOPE E

    Bk/Pg 0444/0081

    $285,000
  2. Aug 13, 2004

    JAMES MICHAEL & BARBAUR ELISE

    Bk/Pg 0272/0280

    $250,000
  3. Mar 6, 1989

    GALLAGHER LAUREN PIERSON

    Bk/Pg 0127/0195

  4. Mar 28, 1968

    PIERSON ALAN & JEAN

    Bk/Pg 0045/0043

    $13,000
  5. Apr 27, 1963

    QUESNEL HENRY & ALICE

    Bk/Pg 0043/0105

    $95,000

More on East St

View source assessor card